ÇAJ TRËNDAFIL I EGËR DHE HIBISKUS

Vetitë dhe qëllimi: Çaji Hibiskus përdoret për të lehtësuar problemet në sistemin tretës. Trëndafili është i pasur me vitaminë C, acide organike, vajra esencialë, vitamina A, B1, B3, K, E, pektinë, taninë, beta-karoten, likopen, luteinë dhe bioflavonoidë. Hibiscus i jep çajit ngjyrën e tij karakteristike.

Përbërësit: trëndafili i egër, lule hibiskusi

Dozimi dhe mënyra e përdorimit: një qese filtri shpërndahet në 200 ml ujë të valuar, lihet të qëndrojë 5-10 minuta, më pas pihet i  freskët dhe sipas dëshirës mund të ëmbëlsohet.

Paketimi: 20 qese filtri prej 3 g

Ruajtja:  : Të ruhet në temperaturë deri në 25⁰C në vend të thatë.