СУПЕР КОЛАГЕН BEAUTY ТАБЛЕТИ

Особини и намена: Супер колаген beauty таблетите претставуваат револуционерна формула за поубава кожа, коса и нокти, подмладување на лице и тело, како и за зајакнување и регенерација на коски, мускули, зглобови, тетиви и лигаменти. Со редовна употреба, клинички проверените состојки постигнуваат максимална ресорпција, ја зголемуваат хидратацијата на кожата за 92 % и го зголемуваат нивото на колаген во клетките. Исто така, овој препарат е идеален во борба против целулитот, го затегнува лицето и вратот, ги зацврстува косата и ноктите и придонесува во отстранување на брчките.

Состав: една таблета содржи колаген (тип 1 и 3) 1 g, витамин Ц 10 mg и биотин 250 µg

Останати состојки: може да содржи растителен магнезиум стеарат

Дозирање и начин на употреба: 2 таблети дневно. . Производот не е наменет за лица кои се осетливи на било која состојка, лица помали од 18 години, трудници и доилки.

Пакување: 60 таблети

Чување: Да се чува на температура до 25 ºC, подалеку од дофат на деца