СУПЕР КОЛАГЕН BEAUTY ДИРЕКТ КЕСИЧКИ

Особини и намена: Super Collagen Beauty Direct претставува додаток во исхрана базиран на колаген, витамин Ц и биотин, комбинација која е наменета за одржување на нормално ниво на хидратација и еластичност на кожата. Производот доаѓа во гранули, што двојно повеќе ја зголемува неговата апсорпција, го успорува процесот на стареење, ја прави кожата еластична, ги зајакнува косата и ноктите, учевствува во борба против целулитот и придонесува во отстранување на брчките. Резултатите се видливи после 20 дневна примена.

Состав: една кесичка содржи колаген (тип 1 и 3) 1 g, витамин Ц 10 mg и биотин 100 µg

Останати состојки: може да содржи растителен магнезиум стеарат

Дозирање и начин на употреба: една до две кесички дневно, се истураат директно во уста. Гранулатот од кесичката многу брзо се топи на јазикот, затоа не е потребно да се додава течност. Производот не е наменет за лица кои се осетливи на било која состојка, лица помали од 18 години, трудници и доилки.

Пакување: 20 кесички

Чување: Да се чува на температура до 25 ºC, подалеку од дофат на деца