ПРОСТАПИЛ СИЛВЕР КАПСУЛИ

Особини и намена: Простапил силвер капсулите се производ наменет за нормална функција на простатата и мочниот меур. Се препорачува кај лица кои имаат еректилна дисфункција која е настаната како последица на бенигна хиперплазија на простата или простатитис. Благодарение на својот состав овој препарат се користи кај проблеми предизвикани од зголемување на простатата и инфекции на уринарниот систем како што се намален проток на мокрача, непотполно празнење на мочниот меур и постојан нагон за мокрење.

Состав: една капсула содржи масло од семки од тиква 400 mg, екстракт од плод од калинка 100 mg, сув екстракт од лист од коприва 100 mg, витамин Е (Д – алфа токоферол) 12 mg, цинк (од цинк оксид) 10 mg, ликопен (од екстракт од домат) 2 mg.

Останати состојки: говедски желатин, рафинирано масло од сончоглед, глицерол моностеарат тип 1, жолт пчелин восок, соја лецитин, железо оксид (Е 172).

Дозирање и начин на употреба: возрасни и деца над 18 години, 1 капсула дневно.

Пакување: 30 меки капсули

Чување: Да се чува на температура до 25 ºC, подалеку од дофат на деца