BIOVIT IMUNO DIREKT QESE

Vetitë dhe qëllimi: Biovit Imuno Direct është një suplement dietik i destinuar për funksionimin normal të sistemit imunitar. Për shkak të përbërjes së tij, prania e natyrore e Vitaminës C dhe bioflavonoideve, Biovit Imuno Direct kontribuon në përthithjen dhe përdorimin më të mirë të vitaminës C në trup.

Përbërësit: një qese përmban vitaminë C (acid askorbik) 320 mg, zink (citrat zinku) 10 mg, vitaminë D3 (kolekalciferol) 20 μg, ekstrakt frutash acerola (Malpighia punificifolia L.) 10 mg, ekstrakt trëndafili (Rosa canina L.) 10 mg

Përbërës të tjerë: Sorbitol, Aroma Natyrore e Portokallit, Përbërës kundër mpiksjes (Talk), ëmbëlsues (Eohesperidin DC E 959 dhe Sucralose 955)

Dozimi dhe mënyra e përdorimit: fëmijët nga 3 deri në 10 vjeç, një qese tretet në 150 ml ujë. Të rriturit 1 deri në 2 qese në ditë. Përmbajtja e qeskës derdhet direkt në gjuhë. Pluhuri  shkrihet shumë shpejt dhe nuk duhet të merret me ujë. Produkti është i sigurt për përdorim në gratë shtatzëna dhe në laktacion.

Paketimi: 16 qese

Ruajtja: Të ruhet në temperaturë deri në 25 ºC, në vend të thatë,të mbahet largë nga kontakti me fëmijët.