ПАНТЕНОЛ МАСТ 30 g

Особини и намена: Пантенол маст се користи за нега на кожата, помага за обновување на површинскиот слој на кожата, зараснување на рани и ублажување на мали и свежи лузни. Пантенол маст ја забрзува обновата на оштетената кожа и помага при иритации предизвикани од сонце, вода, ветер и сл. Посебно се препорачува за нега на сува и испукана кожа.

Состав: Aqua, Petrolatum, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Lanolin Alcohol, Cetearyl Alcohol, Methylparaben, Propulparaben.

1 g крем содржи 50 mg декспантенол.

Дозирање и начин на употреба: се нанесува на кожата во тенок слој, со лесно втривање, 2 до 3 пати во текот на денот.  Само за надворешна употреба.

Пакување: 30 g

Чување: да се чува на температура до 25⁰C, подалеку од дофат на деца