МАГНЕЗИУМ RAPID СПРЕЈ

Особини и намена:  Магнезиумот е есенцијален минерал, неопходен за правилно функционирање на нервниот систем, срцето, крвотокот и мускулите. Магнезиумот ја намалува нервната напнатост и стресот, помага при несоница, главоболка, раздразливост, вознемиреност. Ги релаксира мускулите, го намалува уморот, ги ублажува грчевите и болката. Магнезиум Rapid спрејот на DONVAS® содржи магнезиум хлорид, кој брзо се апсорбира преку кожата. Присувството на етеричните масла на лаванда и нане, придонесуваат за удобно чувство на релаксација на мускулите и подобрување на нервната спроводливост.

Состав: магнезиум хлорид, етерично масло од лаванда, етерично масло од нане, вода, натриум бензоат

Дозирање и начин на употреба: спрејот се распрснува на чиста кожа, неколку пати во денот, со благо втривање до целосна апсорпција и се остава да делува. Пред употреба да се протресе. Се препорачува кај спортисти, постари лица и трудници.

Пакување: 120 ml

Чување: да се чува на температура до 25⁰C, подалеку од дофат на деца.